پرسش های متداول

   پرسش: ظرفیت­ های استاندارد ترانس­های توزیع سه فاز 20 و 33 کیلو ولت چیست؟

پاسخ: در حال حاضر ظرفیت­های 25، 50، 75، 100، 125، 160، 200، 250، 315، 400، 630، 1000، 1250، 1600، 2000 کیلوولت آمپر به عنوان ظرفیت های استاندارد رایج در کشور تولید و عرضه می شوند.

   پرسش: ترانسفورماتورهای تک فاز در چه ظرفیت­ هایی به صورت روتین تولید و عرضه می­ شوند؟

پاسخ: در حال حاضر ظرفیت­ های 10، 15، 25، 50 و 75 کیلوولت آمپر به عنوان ظرفیت های استاندارد رایج در کشور تولید و عرضه می شوند.

   پرسش: تفاوت کیلو وات با کیلو ولت آمپر چیست؟

پاسخ: کیلووات واحد توان حقیقی و کیلوولت آمپر واحد توان ظاهری است. توان ظاهری مجموع توان حقیقی و غیر حقیقی و حاصلضرب جریان در ولتاژ است در حالیکه توان حقیقی حاصلضرب جریان در ولتاژ در ضریب قدرت (که معمولا کمتر از یک است) می باشد.

  پرسش: کارخانه های تولید ترانسفورماتور در گروه ایران­ ترانسفو کدامند؟

پاسخ: ترانسفورماتورهای قدرت ایران ترانسفو تنها در یک کارخانه واقع در زنجان تولید می شوند. ترانسفورماتورهای توزیع آن نیز در سه کارخانه ایران ترانسفو زنگان و کوشکن واقع در زنجان و ایران ترانسفو ری واقع در پرند تواید می شوند.

  پرسش: نحوه دریافت خدمات پس از فروش محصولات ایران­ ترانسفو چگونه است؟

پاسخ: به منظور پوشش خدمات مورد نیاز مشتریان، شرکت و کارگاه مجهز با عنوان خدمات پس از فروش ایران­ ترانسفو در زنجان پیش بینی شده است که خود از نمایندگان فعال در کلیه استان های کشور برخوردار است. هر یک از نمایندگان در سطح کشور با توجه به وضعیت کارگاه، تجهیزات و متخصصین درجه یک، دو یا سه می باشند که متناسب آن مجاز به ارائه خدمات مشخصی برای انواع ترانسفورماتورها می باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر می توان به وبسایت شرکت خدمات پس از فروش ایران ترانسفو به آدرس www.itass.ir مراجعه نمود.

   پرسش: چگونه جریان خروجی و ورودی ترانسفورماتور را محاسبه نماییم؟

پاسخ: جریان هریک از فازهای خروجی ترانسفورماتور برابر است با ظرفیت­ آن تقسیم بر رادیکال سه، تقسیم بر سطح ولتاژ خروجی که 4/. می­باشد. برای نمونه جریان هر فاز خروجی ترانس 315 برابر است با:

به همین ترتیب جریان ورودی هر یک از فازهای ترانسفورماتورها با تقسیم ظرفیت ترانسفورماتور بر سطح ولتاژ ورودی که می توان 11، 20 و یا 33 کیلوولت باشد به دست خواهد آمد.

  پرسش: کدام یک از ترانسفورماتورهای توزیع روی تیر و کدام یک از آنها روی زمین نصب می­شوند؟

پاسخ: ترانسفورماتورهای 25 تا 400 کیلوولت آمپر معمولا روی تیر و در پست های هوایی بهره برداری می شوند و کارخانه ایران ترانسفو برای آنها چرخ پیش بینی نمی کند مگر اینکه متقاضی نصب چرخ را درخواست نماید. ظرفیت های 400 کیلوولت آمپر به بالا دارای چرخ بوده و روی سطح زمین نصب و بهره برداری می شوند.

  پرسش: کدام ظرفیت ترانسفوراتور به همراه چرخ تحویل مشتری می­شود؟

پاسخ: برای ترانس­های 25 تا 400 کیلوولت آمپر در صورت درخواست مشتری به همراه ترانس چرخ های آن نیز ارسال می­شود. برای ترانس­های 500 کیلوولت آمپر و به بالا به همراه ترانس­ چرخ­های آن ارسال می­شود.