ساخت ترانسفورماتور ویژه

پویاترانس توانایی، ظرفیت و تجربه طراحی و ساخت ترانسفورماتور ویژه برای کاربردهای خاص را دارد که از نظر مشخصات و نیاز منحصر به فرد و براساس نیاز شما ساخته میشوند. به این صورت که شما انتخاب میکنید ترانس موردنظر چه ویژگیها، قابلیت ها و مشخصاتی داشته باشد.

ترانسفورماتورها هر جا که نیاز به تبدیل ولتاژ از یک سطح به سطح دیگر باشد مورد نیاز هستند. همانطور که در صنعت برق و صنایع مختلف دیگر، ماشین‌ها، موتورها، رله‌ها و غیره زیادی وجود دارند که نیاز به درجه ‌بندی ولتاژ ویژه ‌ای دارند تا در صورت نیاز عمل کنند.

ترانسفورماتور ویژه با هدف خاص طراحی میشود و به طور خاص برای تامین ولتاژ یا جریان مورد نیاز ساخته میشود. این نوع ترانسفورماتورها به راحتی در انبار تامین کنندگان، سازندگان و تولیدکنندگان ترانس موجود نیستند و فقط بر اساس نیازهای خاص مشتری ساخته می شوند. چنین ترانسفورماتوری بسته به کاربرد مورد نظر می تواند از نوع جریان کم ولتاژ بالا یا جریان بالا با ولتاژ پایین باشد. ظرفیت، بر حسب KVA یا MVA، بسته به نیاز مشتری، همچنین می‌تواند طیف وسیعی داشته باشد. ساخته شده و طراحی شده برای مقاومت در سخت ترین شرایط، نیرو را برای کاربردهای صنعتی فراهم می کند، که در آن برق خود منبع اصلی است.

دلیل طراحی و ساخت این نوع ترانس چیست؟

برخی از کاربردهای صنعتی به دلیل استفاده از جریان الکتریکی به عنوان منبع اصلی تولید، به ترانسفورماتورهای خاصی نیاز دارند. ترانسفورماتورها برای کاربرد در کوره های قوس الکتریکی (EAF)، کوره های ملاقه (LF) و مبدل ها و یکسو کننده های جریان بالا نیازمند توسعه پروژه های خاصی با توجه به نیاز به منبع تغذیه در سطح ولتاژ پایین هستند. پس باتوجه به چنین نیازهایی در صنعت، بحث طراحی و ساخت ترانس های ویژه بوجود آمده است. اگرچه میتوان برای سایر اهداف نیز اقدام به طراحی ترانسفورماتورهای سفارشی نمود، اما به نظر نمیرسد این فرآیند برای اهدافی به جز کاربردهای صنعتی، از نظر زمانی و اقتصادی به صرفه باشد.

 تقاضای فعلی و آینده

تقاضا برای ترانسفورماتور با هدف ویژه با رشد کلی صنعت، هم در سطح داخلی و هم در سطح جهانی، نسبت مستقیم دارد. اشکال اصلی بازار ترانسفورماتورهای مقاصد ویژه این است که این ترانسفورماتورها را نمی توان به صورت پیش فرض تولید کرد، یعنی فقط باید بر اساس نیاز خاص مشتری تولید شوند. از این رو، در چنین سناریویی نمی توان برنامه ریزی کرد.

تولید فراتر از حد معین به عنوان یک بازدارنده در برنامه ریزی و رشد عمل می کند، اما در جنبه مثبت، به عنوان مانعی برای ورود واردات ارزان است.

عوامل کلیدی محرک بازار

پارامترهای مهم زیادی در طراحی و ساخت ترانسفورماتورهای مقاصد خاص وجود دارد. جنبه های فنی وجود دارد که توسط ورودی های مشتری ارائه و تعیین می شود. عوامل اصلی که بازار ترانسفورماتورهای هدف ویژه را هدایت می کنند، کلی هستند. نرخ رشد صنعتی و روندهای کلان که به نرخ تولید دامن می زنند.

از آنجایی که ترانسفورماتورهای ویژه کاربردهای بسیار متنوعی در صنایع مختلف دارند، رشد کلی صنعتی نقش بسیار مهمی در پیشبرد این بازار دارد. سیاست های مثبت دولت به نفع صنعت برای رشد کلی این بخش بسیار مهم است.

کاربردهای ترانسفورماتور ویژه

این ترانسفورماتورها دارای کاربردهای متنوعی در صنایع مختلف می باشند. صنعت برق، صنعت اتوماسیون، صنعت بسته بندی، صنعت جوش، تابلوهای کنترل، حمل و نقل و … به طور خلاصه، هر جا که نیاز خاصی به مقادیر ولتاژ یا جریان خاص وجود داشته باشد، ترانسفورماتورهای با کاربرد خاص به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند.

باتوجه به شرایط متفاوت صنایع و کارخانجات، نیاز به دستگاه هایی با مشخصات متفاوت است که بتواند نیازهای آن صنعت را برطرف نماید.

نمونه هایی از ترانسفورماتورهای ویژه با مشخصات خاص

ترانسفورماتورهای یکسو کننده و کوره که در کاربردهای صنعتی خاص مانند عملیات ذوب و فرآوری استفاده می شود. با توجه به نیازهای عملیاتی طاقت فرسا، محصولات نیازمند شبیه سازی دقیق الکتریکی/مکانیکی و ساختاری بسیار مقاوم هستند تا واحدها بتوانند شرایط عملیاتی و محیطی بسیار طاقت فرسایی را تحمل کنند.

این ترانسفورماتورها نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق شبیه سازی الکترو/مکانیکی دارند.طراحی و ساخت ترانسفورماتور ویژه با اهداف و مشخصات خاص

ترانسفورماتورهای تنظیم کننده ولتاژ با خروجی حداکثر 360MVA برای تنظیم ولتاژ خروجی در یک سطح تعریف شده به کارخانه های صنعتی، شبکه های انتقال و توزیع عرضه شده است. ما توانایی مهندسی، تجربه و سابقه اثبات شده برای طراحی و ساخت این دستگاه های بسیار پیچیده را داریم.

ترانس ریلی کناری و داخلی با سیم پیچ های ولتاژ بالا در 220 کیلو ولت، 132 کیلوولت و 50 کیلو ولت که اولین بار در استرالیا، نیوزلند و بریتانیا برای کاربردهای حمل بار سنگین، راه آهن اصلی و برنامه های قطار حومه ای عرضه شده اند. این ترانسفورماتورها تحت شرایط عملیاتی بسیار طاقت فرسایی مانند ولتاژ سوئیچینگ بالا، افزایش جریان و اتصال کوتاه قرار دارند. بنابراین آنها باید از ساختار ویژه ای طراحی شده باشند تا این شرایط بسیار طاقت فرسا را ​​برآورده کنند.

ترانسفورماتور ویژه متحرک که برای نصب روی تریلر مناسب هستند. این راه حل می تواند شامل یک پست ترانسفورماتور سیستم مستقل باشد که دارای تابلو برق HV و LV، تجهیزات حفاظتی و کنترلی است. پست‌ها برای سهولت حمل و نقل و اتصال سریع به دنبال قطعی غیرمنتظره یا برای استفاده در هنگام انجام تعمیرات نیمه عمر در یک پست تک منطقه‌ای که تامین آن حیاتی است، طراحی شده‌اند.

مشخصات و مزایا:

 • ایده آل برای موقعیت های اضطراری و واکنش سریع
 • طراحی ناهموار اما سبک برای تسهیل حمل و نقل
 • طراحی فشرده با ابعاد کم برای سهولت در حمل و نقل
 • سطوح ولتاژ چندگانه در صورت نیاز برای پیکربندی های مختلف

تقویت کننده های چهارگانه، همچنین به عنوان ترانسفورماتورهای تغییر فاز (PST) شناخته می شوند که برای کنترل جریان برق واقعی در شبکه های برق سه فاز استفاده می شوند. این فناوری بیشتر در شبکه‌های انتقال که محدودیت ظرفیت در یک یا چند مدار موازی وجود دارد استفاده می‌شود.

ویژگی ها و مزایای کلیدی:

 • طراحی دو هسته ای با انعطاف پذیری آن برای کنترل ولتاژ و جریان پله OLTC
 • استفاده از تکنولوژی ترانسفورماتور سنتی
 • بار را متعادل می کند
 • بهره برداری از دارایی های موجود را بهبود می بخشد

ترانسفورماتور توزیع مورد تایید FM که با ANSI/IEEE C57.12.00 و استاندارد تایید FM 3990 برای ترانسفورماتورهای عایق مایع مطابقت دارند. این نوع دستگاه ها ایمنی قابل توجهی در برابر آتش سوزی با نقطه اشتعال و آتش بالای 300 درجه سانتیگراد ارائه می دهند.

ویژگی ها و مزیت این نوع:

 • افزایش ایمنی در مقابل آتش سوزی
 • کاهش هزینه های نصب و راه اندازی
 • افزایش عمر ترانسفورماتور
 • افزایش محدودیت اضافه بار ترانسفورماتور
 • کمک به حفاظت از محیط زیست